Бебешка социализация е инициатива на Аджибадем Сити Клиник УМБАЛ Токуда и екипа на Центъра за клинична психология и психосоматика с фокус ранно детско развитие, майчинство и родителство, която стартира през юни 2023 г.
Следващото събитие ще се проведе на 21 декември, събота, от 10 ч., в Детския център на Аджибадем Сити Клиник УМБАЛ Токуда (ет. 1, вляво от централен вход и регистратура). Необходимо е предваритeлно записване. Заяви присъствие във формата по-долу.
Бебета до 12-месечна възраст и техните родители ще могат да поговорят, да поиграят и общуват помежду си с участието на проф. Моника Богданова, психоаналитик (и на бебета).
Във времето, в което живеем връзката помежду ни става все по-предизвикателна, трудна, объркана, динамична. В забързаното ежедневие, в условия на несигурност, при липса на достатъчно места за среща, Бебето има своите въпроси и преживявания.
Как общува бебето?
Как разказваме на Бебето случващото се и как го вписваме в живеенето?
Може ли да направи връзка с друго Бебе, с непознат?
Това са само някои от въпросите, за които ще отворим пространство за размисъл.
Заяви присъствие за Бебешка социализация
Събитието ще се проведе на 21 декември, събота, от 10 ч., в Детския център на Аджибадем Сити Клиник УМБАЛ Токуда (ет. 1, вляво от централен вход и регистратура).
Бебета до 12-месечна възраст и техните родители ще могат да поговорят, да поиграят и общуват помежду си с участието на проф. Моника Богданова, психоаналитик (и на бебета).
Проф. дпн Моника Богданова, психоаналитик
Проф. дпн Моника Богданова e психоаналитик, преподавател в СУ „Св. Климент Охридски”, Факултет по педагогика. Защитава докторат на тема: „Приемното семейство като алтернативна форма за отглеждане и възпитание да деца, лишени от родителска грижа”. Доктор на педагогическите науки става със: „Синергичен модел за професионално ориентиране и консултиране на деца и младежи със специфични потребности”.
Ангажирана е с каузата на бебетата и децата в България от 2010 г., развивайки френския и немския опит. Има над 100 публикации, последните, от които са „Посрещане на новороденото през думите и в света. Перинаталност и психоанализа“, „Бебето, детето и техният език“, „Въпросът за тялото в клиничната практика“.