Обединени в грижата за Вас
Аджибадем Сити Клиник е една от най-големите групи лечебни заведения в България с водеща роля в предоставянето на медицински услуги в различни области на медицината.
Създадена през 2016 г., групата е обединение от лидерите в болничното здравеопазване в страната - Болница Токуда и City Clinic, заедно с един от най-големите здравни холдинги в Турция - Acibadem. Състои се от две болници в гр. София, една от които с две болнични бази, два диагностично-консултативни центъра и един Медицински център в гр. Варна, в които работят над 2500 служители.
Аджибадем Сити Клиник УМБАЛ Сърдечно-съдов център и Аджибадем Сити Клиник УМБАЛ Младост са единствените лечебни заведения в България, акредитирани по международния стандарт за качество и безопасност в здравеопазването - Joint Commission International (JCI).
Здравната група се отличава с модерно технологично оборудване, уникални за страната медицински услуги и иновативни техники за диагностика, лечение и профилактика, спешни състояния и здравни грижи в почти всички медицински направления.
Основна мисия на Аджибадем Сити Клиник е да обединим нашите усилия, за да предложим най-комплексната грижа за Вашето здраве от утвърдени специалисти с помощта на съвременни методи и последните технологии на модерната медицина.
Лечебните заведения от групата на Аджибадем Сити Клиник в България са част от международната организация IHH Healthcare Berhad и техният бранд Acibadem, базиран в Турция.
IHH Healthcare и Acibadem
Лечебните заведения от групата на Аджибадем Сити Клиник в България са част от международната организация IHH Healthcare Berhad и техния бранд Acibadem, базиран в Турция.
IHH Healthcare Berhad е частна здравна група от Малайзия и Сингапур, лидер при предоставянето на висококачествени здравни услуги и най-голямата частна здравна група в Азия.
Бизнес стратегията на IHH е да оперирана пазари, където търсенето на качествени здравни грижи нараства бързо, особено там, където има все по-висока заболеваемост и застаряващо население. Групата се стреми да отговаря на възможностите, предлагани от процъфтяващия сектор на медицински туризъм, като основен аспект от дейността на брандовете е инвестирането в съоръжения, отличаващи се със способността си да се адаптират спрямо нуждите и демографските особености на общностите, които обслужват.
Портфолиото на IHH Healthcare Berhad се състои от първокачествени здравни компании, които заедно представляват уникална мулти пазарна инвестиционна група в сектора на здравеопазването. Част от брандовете на групата са "Mount Elizabeth", "Gleneagles", "Pantai", "Parkway", "Acibadem" и "Fortis", които са утвърдени лидери в Азия и Централна и Източна Европа.
IHH е мажоритарен акционер в Acıbadem Healthcare Group. Acıbadem е най-голямата турска частна здравна компания. Състои се от 21 болници и 16 медицински центъра, което прави организацията втората по големина здравна верига в света с това споразумение под егидата на IHH Healthcare Berhad.
В България групата е собственик на четири медицински заведения под името Аджибадем Сити Клиник – Болница Токуда, Сърдечно-съдов център, Младост, Медицински център Варна.
Като част от това глобално семейство, лечебните заведения от групата Аджибадем Сити Клиник, споделят познания и обменят опит във всички медицински направления. Това прави възможно лечението на множество заболявания, за някои от които няма друга алтернатива в България. Персоналът на лечебните заведения се обучава непрекъснато в иновативни процедури и използва последните постижения на медицинската наука, ползвайки глобален ресурс от знания и експертиза.
Глобалното семейство на IHH Healthcare Berhad дава достъп до ресурси, които специалистите от Аджибадем Сити Клиник трансформират във възможности за пациентите – по-добро лечение, висококачествена здравна грижа, иновативни методи за диагностика и терапия, световно ниво на медицинско обслужване и експертиза.
Две от болниците в групата – Аджибадем Сити Клиник Сърдечно-съдов център и Аджибадем Сити Клиник Младост са единствените лечебни заведения в страната, сертифицирани по международния стандарт за качество и безопасност при предоставянето на медицински услуги – JCI (Joint Commission International). Международните стандарти за качество, внедрени в лечебни заведения гарантират високо ниво на медицинските услуги във всички направления.
Основна мисия на Аджибадем Сити Клиник е да предлага комплексна грижа на своите пациенти чрез утвърдени специалисти с помощта на съвременни методи и последните технологии на съвременната медицина. Здравният модел, който веригата лечебни заведения е изградила обхваща цялостни комплексни решения за лечение, като фокусът е върху е мултидисциплинарния поглед към всяко заболяване. Водещите ценности на лечебните заведения от групата Аджибадем Сити Клиник са Качество, Сътрудничество, Интегритет, Състрадание, Грижа.
История
-
2020 г.
JCI Реакредитация на Аджибадем Сити Клиник УМБАЛ
-
2016 г.
Сливане на Болница Токуда, City Clinic и Acibadem
-
2015 г.
Получаване на статут на Университетска болница, Придобиване на City Clinic Бургас и Откриване на City Clinic Онкологичен център
-
2014 г.
Споразумение с MD Andreson и JCI Акредитация
-
2013 г.
Споразумение с Partners Healthcare
-
2012 г.
Откриване на City Clinic Сърдечно-съдов център
-
2011 г.
Придобиване на City Clinic Варна
-
2010 г.
Откриване на City Clinic
-
2006 г.
Откриване на Болница Токуда
Награди
Клинични проучвания
Аджибадем Сити Клиник разполага с два центъра за клинични проучвания - болница Токуда и УМБАЛ. Центровете предоставят висококачествени услуги за ефективно и етично провеждане на клинични изпитвания. В тях се организира, координира и подпомага
провеждането на едноцентрови и многоцентрови клинични проучвания фази I, II, III и IV, неинтервенционални проучвания, медицински научни изследвания и осъществява контакт с възложители на клиничните изпитвания, главни изследователи, пациенти
и „Комисия за предварителен контрол на клиничните изпитвания/проучвания“.
Центровете за клинични проучвания помагат на изследователите да провеждат безопасни, контролирани, стационарни и амбулаторни проучвания, като предоставят необходимите условия и услуги.
Бази
- Административни офиси
- Напълно оборудвани лекарски кабинета, вкл. манипулационни
- Изследователски/мониторски стаи оборудвани с компютри с достъп до интернет, факс и копирна машина
Склад за съхранение на изпитваните продукти при необходимите температури
Административна и регулаторна дейност на Центъра
Бързо придвижване на въпросници и първоначална документация. Цялостна координация на проектите
Съдействие за набиране на всички необходими на Възложителя документи за подаване на заявления до ИАЛ и ЕККИ
Преглед и съгласуване на договорите на Болница/ДКЦ и Главните изследователи
Анализ на протокола –визити и процедури;
Изготвяне на бюджетно разпределение
Осигуряване на координатор по клинично изпитване
Обучение на координатори по клинични изпитвания
Съдействие при селектираща, инициираща, мониторираща и закриваща центъра визита, както и при провеждане на одити
Осигуряване на подходящи условия за съхранение на документацията и изпитваните продукти и/или медицински изделия съгласно регулаторните изисквания и изискванията на Спонсорите на клинични изпитвания
Контакт с всички необходими отделения, звена и лаборатории в болниците
Основна информация за пациента
Какво е клинично проучване
За да получат разрешение за производство и за да се пуснат на пазара, новите лекарства, трябва да минат през серия от изпитвания, които доказват качеството, безопасността и ефективността им.
За да се проведе едно клинично проучване, то задължително трябва да бъде одобрено от регулаторни органи, които оценяват дали ще бъдат защитени правата на пациентите, дали е безопасно за тяхното здраве и дали резултатът ще е благополучен за пациентите.
Преди да се включи всеки доброволец или пациент в клинично изпитване, той/тя получава документи, които го/я информират за даденото клиничното проучване. Това е т. нар. документ информирано съгласие. В информираното съгласие има детайли за изпитването като цел, продължителност, терапия, процедури, продължителност на проучването, потенциални ползи и рискове и др. Това информирано съгласие трябва да бъде подписано от всеки пациент преди да бъде включен в клинично изпитване.
Клиничните проучвания се провеждат от високо квалифициран и обучен медицински екип. Този екип спазва стриктни регулации. Ръководните правила за клиничните изпитвания се наричат Добра Клинична Практика (ДКП). Добра клинична практика е съвкупността от международно признати етични и научни изисквания за качество, които се спазват при планирането, провеждането, отчитането и докладването на клинични изпитвания. Спазването на тези изисквания осигурява публично обезпечаване и защита на правата, безопасността и здравето на участниците в изпитването.
Фази на клиничните проучвания:
Фаза I – първо прилагане на биологично активно вещество върху малка група от хора, много често здрави доброволци, за да се провери безопасността. Определя се резорбцията, разпределението, метаболизма и екскрецията на проучваното съединение, както и поносимостта му.
Наблюдава се въздействието на лекарството върху човешкото тяло, а именно какво се случва, когато лекарството се разтвори в тялото и как реагира тялото на лекарството. Оценява се дали лекарството е безопасно и когато е достатъчно безопасно, то може да премине във фаза II и да се провери ефикасността му. Обикновено се включват до 20 човека.
Фаза II – тестваният продукт се прилага при болни хора.Определя се ефективността, оптималната доза и безопасност. Търсят се евентуални разлики във фармакокинетичното поведение между здрави доброволци и пациенти. Включват се няколко стотин болни.
Понякога във фаза II се изследват различни комбинации от лечения. Ако лекарството има достатъчно добър ефект, то може да се тества върху по-голяма група от пациенти във фаза III.
Фаза III – цели се да се проучи безвредността и сравнителната ефективност на продукта. Включват се до няколко хиляди пациенти.
Сравняват се терапевтични лечения със стандартното лечение или плацебо, за да се докаже дали новото лекарство има по-добро действие от неговите алтернативи.
Фаза IV - Тази фаза се провежда, след като лекарството е получило разрешение за употреба. Проучва се продължителното използване, нежелани събития, нови индикации и дозови режими, механизми на действие.
Безопасност
Осигуряване на безопасност на доброволците и пациентите е на първо място при провеждането на клинични проучвания.
Ползи
Безплатно, иновативно и висококачествено лечение
Възможност за по-добро и ефективно лечение от съществуващите в момента
По-чести консултации и проследяване при един и същ екип лекари
Ранен достъп до нови лечения
Лично участие в утвърждаването на нови медикаменти/медицински изделия, които на по-късен етап стигат до по-широк кръг от пациенти
Риск
Клиничните проучвания могат да отнемат повече време, визити и дори хоспитализация.
Може да има странични ефекти.
Въведените стриктни регулации свеждат риска до минимум.
*Цялата информация за пациентите се намира в информираното съгласие на всяко клинично проучване. Всички ползи и рискове трябва да се обсъдят със съответния лекар.#
Подаване на документи
Информация за процедурата по подаване на документи за провеждане на клинично проучване/изпитване може да получите както следва:
За Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда на телефон +359 2 403 48 38, адрес: бул. Никола Вапцаров 51Б, София 1407
За Аджибадем Сити Клиник УМБАЛ на телефон +359 895 584 044, лице за контакт: Мими Серафимова, адрес: бул. Никола Вапцаров 53, София 1407
Дарителство
Болниците от групата на Аджибадем Сити Клиник имат целогодишна активна кампания за набиране средства за подпомагане лекарите и дейността на болниците. Дарените средства ще бъдат използвани за закупуване на техническо оборудване, консумативи и апаратура за медицинския персонал и лечебните заведения.
Дарителската кампания дава възможност на обществеността да изрази своята благодарност и подкрепа за отдадеността и професионализма на нашите медицински специалисти.
Средствата събрани от последната активна дарителска кампания са в помощ при битката срещу COVID-19. Кампанията ще предостави допълнителна подкрепа на служителите на болницата, работещи под огромен натиск в момента. На тези, които са на първа линия в борбата срещу пандемията, за да се грижат за Вас и Вашите близки. Дарените средства ще се използват за осигуряване на допълнителни предпазни комплекти за работещия медицински персонал, консумативи и апаратура, включително и за закупуване на допълнителни респиратори за пациентите.
Всеки, който желае, може да подкрепи лекарите и лечебното заведение с парични средства и/ или директно с техническо оборудване.
ДАРИТЕЛСКА СМЕТКА:
Фондация Сити Хелткеър Рисърч енд Еджукейшън Фаундейшън
Банка ДКС – клон София
IBAN в лева: BG09STSA 9300 0022 2706 43
IBAN в евро: BG57 STSA 9300 0022 2706 52
BIC: STSABGSF
Булстат/ЕИК: 176146756